Mano bandymai ir klaidos
Prieš keliant nuotraukas į fotobankus, būtina perskaityti reikalavimus kokybei ir turiniui. Tik tuomet atrinkti nuotraukas įkėlimui.
Žinoma, pats to nepadariau. Visos įkeltos nuotraukos buvo negailestingai atmestos. Pagrindinės priežastys – triukšmai nuotraukose, ribotas komercinis panaudojimas, ekspozicijos klaidos. Šiuo bandymu supratau, jog vadinamieji „menai“ fotobankams tikrai nereikalingi.
Redaguodamas nuotraukas kompiuteriu savo malonumui, mėgstu kraštutinumus – padauginti kontrasto, „aštrumo“, pridėti daugiau spalvų, jas iškraipyti arba visai panaikinti, nuotrauką apversti ar pasukti keistu kampu. Nors daugelis profesionalių fotografų į panašias korekcijas žiūri skeptiškai, tačiau kodėl turėčiau to nedaryti, jei tai man patinka. Galbūt ateityje subręsiu ir šis redagavimo metodas pabos ar turėsiu taikytis prie kliento pageidavimų koreguodamas nuotraukas, tačiau kol šis procesas teikia malonumą, nežadu jo atsisakyti.
Po pirmojo bandymo nesėkmės teko įdėmiai perskaityti foto-bankų rekomendacijas. Pastebėjau, jog tinkamų nuotraukų savo archyve turiu labai nedaug. Tačiau atrinkau iš „panašiausių“ reikiamą kiekį, pakoregavau ir įkėliau. Koreguoti stengiausi minimaliai – tik nukirpti nereikalingas detales, patiesinti linijas, kur reikia – sumažinti „triukšmus“.
Dauguma šių nuotraukų buvo priimtos į vienus ar kitus fotobankus. Tačiau orientuotis į šias nuotraukas jokiu būdu nesiūlau, kadangi ypatingo populiarumo jos nesulaukė. Žinoma, labai gero rezultato nesulaukiu ir dėl labai mažo įkeltų nuotraukų kiekio, tačiau kol-kas tik eksperimentuoju, galbūt, ateityje įkelsiu daugiau..