Tinkamų nuotraukų atrinkimas, struktūrizavimas

 

    Atrinkinėdami darbus nevenkite patobulinimų kompiuteriu, ypač, jei esate ne naujokas šioje srityje. Jei tobulinate – stenkitės tobulinti „raw“ formate, tik vėliau konvertuoti į „jpg“ (būtent „jpg“ formatu būsite paprašyti įkelti savo darbus).

    Konvertuodami nuotrauką į „jpg“ formatą, išsaugokite ją be jokio „kompresavimo“ (best quality). Apžiūrėkite savo darbus, pasididinę juos iki 100% dydžio. Būtent taip yra tikrinami jūsų darbai foto-bankuose. Jei matomi „triukšmai“ ar nereikalingi objektai (dulkės, matricos nešvarumai ar pan.) pakoreguokite taip, jog jų neliktų. Koreguodami nepersistenkite, kadangi natūralumas taip pat vertinamas teigiamai.

    Susikurkite sau patogią darbų laikymo struktūrą. Rekomenduočiau susikurti atskirą katalogą norimiems parduoti darbams. Jame talpinamus darbus numeruokite eilės tvarka, pavadinimus rašykite angliškai, šalia kiekvieno darbo sukurkite tekstinę bylą darbo aprašymui. Praktiškai tai galima būtų realizuoti kad ir taip :

 C:\Nuotraukos\FotoPrekyba\

                                                               0001-DesertShip.jpg

                                                               0001-DesertShip.txt

                                                               0002-OldCity.jpg

                                                               0002-OldCity.txt

                                                               ......................

                                                               0108-ColdNight.jpg

                                                               0108-ColdNight.txt

 

    Tokioje struktūroje nepasiklysite, o vėliau, papildydami katalogą naujais darbais, visada žinosite kuris yra naujausias ir lengvai galėsite eilės tvarka talpinti į fotobankus. Tekstinėje byloje turėtų būti trys duomenų skiltys apie nuotrauką : pavadinimas, trumpas aprašymas, raktažodžiai (minimaliai 10 raktažodžių). Kuo tiksliau nuotrauką aprašysite ir daugiau teisingų raktažodžių parinksite – tuo didesnė tikimybė, jog ją pamatys daugiau interesantų.

    Tekstinės bylos, aprašančios nuotrauką, kurioje matomi elektros laidai, kertantys rugių lauką žydro dangaus fone, pavyzdys :

 

    Pavadinimas (en)

        Electrification

 

    Trumpas aprašymas (en)

        Electrical wires crossing rye field

 

    Raktažodžiai (en)

        Electrification, sky, heaven, cloud, blue, green, rye, corn, pole, utility pole, electricity, Electra, space, field, village, country

    Raktažodžiai turėtų būti atskirti kableliais ir kuo tiksliau apibūdinanti kadrą. Turėdami kiekvienos nuotraukos aprašymą su raktažodžiais, visuose fotobankuose paprasčiausiai įkelsite informaciją kopijuodami, negaišdami laiko kaskart iš naujo tekstui rašyti. Turėdami šią duomenų struktūrą be vargo įkelsite visą informaciją į ateityje naujai atrastus pelningus fotobankus.

 

Nuotraukų paruošimas parduoti internete